Nazwa forum

Opis forum


#1 2012-04-18 20:07:26

Axiu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-27
Posty: 29
Punktów :   

Natura.

Nowy wątek dla nowego boga, bo lubię porządek


Nazwa:
Natura. W różnych językach brzmi to inaczej, u elfów Nassarad, krasnoludów Khard, jednak stoi za tym jedna i ta sama wiara.
Wyznawcy: Brak selekcji, każdy skłonny podporządkować się Prawom.
Zasięg wiary: Wszędzie, gdzie rośnie chociaż trawa.
Kapłani: Ogólnie zwani druidami choć przyjęło się na kobiety mówić Brzozy, mężczyzn - Dęby.
Święte miejsca: Brzozowe zagajniki i dąbrowy.
Święte drzewa: Dąb i brzoza.
Te dwa drzewa przyjęło się uznawać za emanacje cech kobiecych i męskich.
Dąb - potężny, dumny, silny, wieloletni posiadający także działanie zdrowotne, nie potrzebujący dużych wymagań do wzrostu. Wierzy się, że żołędzie noszone przy sobie sprzyjają szczęściu, a mąka z nich spożywana z mlekiem zwiększa płodność.
Brzoza - smukła, charakterystyczna o białej korze i elastycznych witkach, niezbyt trwała, ale twarda. Sokowi brzozowemu przypisuje się wiele dobrych działań, od ogólnego wzmocnienia po leczenie bezpłodności.

Święta: Tak zwane Noce. Każda pełnia, przesilenia.
Naturę należy szanować cały rok, żyć zgodnie z jej Prawami oraz w szacunku do życia dlatego święta poświęcone tej bogini nie są celebrowane zbyt hucznie. Rozpala się ogniska, bawi całą noc, a dzieci poczęte w czasie tych szczególnych godzin uważane są dotknięte szczęściem.
Wygląd obrządków:
Rozpalenie ognia równo o zmierzchu gdy słońce zniknie za horyzontem.
Obwity posiłek złożony z mięsa i roślin.
Krotka modlitwa odmówiona przez druidów, a także nadanie imion dzieciom(Imiona nadaje się tylko w czasie nocy, gdy nad wierzącymi świeci księżyc w pełni, ma to uchronić dziecko w przyszłości przed złem).
Tańce przy ogniu, zabawa, palenie ziół mających chronić biesiadników.
Mówi się, że im mniej ktoś pamięta z obchodów Nocy tym większa przychylność Natury ponieważ święta te mają odegnać myśli wyznawców od rzeczy doczesnych i pozwolić im czerpać radość z bycia ze sobą.

Pomniejsi bożkowie:
Polimorfowie, zwierzoludzie. Driady i entowie jako patroni lasów, duchy wody, wietrzniaki oraz (tu coś od ziemi, jeszcze wymyślę).
Prawa:(rozpisać i ubrać w słowa)
-Szacunek życia.
-Za każde ścięte drzewo posadzić nowe.
-Podziękować za dziecko drzewem.
-Nie zabijać więcej niż jest to potrzebne do przeżycia.
-Psy jako strażnicy.
-Zakaz zabijania zwierząt innych niż: jedzonko (świnie krowy kozy króliki jelenie konie)
-NMakazanie pomocy innym wyznawcom
-Podniesienie ręki na druida - śmierć
-Orgie jako oryginalna modlitwa - bardzo pożądana.
-Zakaz wnoszenia jakiegokolwiek metalu do świętych miejsc
Symbole, znaki rozpoznawcze:
-Kobiety bardzo często noszą bransoletki plecione z ruty i macierzanki mające dodać im odwagi, odpędził złe duchy i zapobiegać klątwom.
-Mężczyźni czasem na rzemieniach, czasem w kieszeni noszą żołędzie. Przypisuje im się rozległe działanie, głównie wzmacniające siły witalne, pomagające w męskich przypadłościach, także mają zwracać ku nim spojrzenie fortuny.
-Czarny dąb (stare dębowe drewno długi czas przebywające w ziemi lub wodzie) ma niemalże magiczne działanie. Większym poważaniem darzy się druidów z laskami wykonanymi z tego rzadkiego drewna, wszelakie amulety czy ozdoby mają chronić właściciela. Pan młody oświadczając się ma obowiązek dać swojej wybrance przedmiot wykonany z czarnego dębu. Pozostawienie czegoś takiego na stosie pogrzebowym uważa się za przepustkę do ponownego życia dla zmarłego.
-Przekonanie, że posiadanie przy sobie czegoś zielonego, żywego przynosi powodzenie i szczęście jest bardzo powszechne. Stąd często wplatane we włosy kwiaty, przyozdabianie ubrań liśćmi czy pnączami.
-Wiara w złe duchy jako wrogów Natury.
Złe duchy:
Obrządki: (rozpisać)
Ślub
Pogrzeb (palenie)
Nadanie imienia
Narodziny
Orgie!
Zaręczyny

Notatki:
Fortuna jako bogini szczęścia. Opisać bożków.


Mam dość, reszta potem. Wiem, że mogłam zrobić to w notatniku, ale chcę żebyście mieli wgląd do zarysu i mogli na bieżąco narzekać, potem nie będzie mi się chciało gotowego poprawiać.

Offline

 

#2 2012-04-24 13:59:34

Trebron

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 78
Punktów :   

Re: Natura.

Święta chyba jeszcze oprócz przesileń może jeszcze równonoce? czyli byłby początek każdej pory roku?

A coś o symbolach... może jakieś srebrne (złote) sierpy dla druidów do ścinania ziółek?

Mam też pytania, czy może druida nie dać duchów opiekuńczych - byłby to jakieś zwierzaki, coś w rodzaju eterycznych chowańców. Tylko wyznawcy Natury by ich dostrzegali, zaś druidzi mu sieli by żyć zgodnie ze swoimi duchami opiekuńczymi, np jeśli duchem opiekuńczym jest królik, to druid je tylko roślinki (owocki, warzywa) ale nie ograniczało by się to tylko do jedzenia... także np druid z duchem opiekuńczym wilkiem byłby bardziej agresywnym.

Offline

 

#3 2012-04-24 23:03:56

Axiu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-27
Posty: 29
Punktów :   

Re: Natura.

Jak dajmony z mrocznych materii? Mhm, świetne, ale nie wiem czy nie mieszane za bardzo. Znaczy tu coś z pieśni lodu i ognia, tu to...


...sierpy nie. Nie ma jemioly, a atrybutem są laski z czarnego drewna. ^^

O, właśnie. Zabrakło mi słowa, rownonoc! ;p

Offline

 

#4 2012-05-04 16:37:20

Trebron

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 78
Punktów :   

Re: Natura.

No ok, a może chociaż w świętych miejscach dodać kamienne kręgi?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bfb.pun.pl www.policja997.pun.pl www.aerosmith.pun.pl www.czarnywrzesien.pun.pl www.zt2.pun.pl